Syldenafil jako lek na potencję

Syldenafil należy do grupy inhibitorów PDE-5 i jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji i nadciśnienia płucnego. Syldenafil jest znany większości ludzi pod nazwą handlową Viagra. Także inne leki, takie jak Kamagra, zawierają syldenafil i mogą być z powodzeniem stosowane jako zamiennik Viagry. Został on pierwotnie opracowany w celu leczenia nadciśnienia tętniczego. Wówczas jednak okazało się, że jest to szczególnie wzmagające erekcję. W związku z tym jest on obecnie stosowany głównie w terapii zaburzeń erekcji.

Farmakologia

Syldenafil należy do grupy substancji czynnych inhibitorów fosfodiesterazy-5. Blokuje enzymatyczną fosfodiesterazę 5, zmniejszając tym samym degradację cyklicznego monofosforanu guaniny. Monofosforanu guaniny jest niezbędny do rozluźnienia mięśni gładkich naczyń krwionośnych w penisie. W rezultacie naczynia krwionośne są pośrednio rozszerzone. Ułatwia to przepływ krwi do tkanki penisa i ułatwia erekcję. Ponadto, podwyższony poziom monofosforanu guaniny prowadzi do silniejszej erekcji po pobudzeniu seksualnym. Oba te procesy są jednak możliwe tylko wtedy, gdy pacjent jest pobudzany seksualnie. Pozytywny wpływ syldenafilu na nadciśnienie płucne wynika również z jego działania rozszerzającego naczynia krwionośne.

Sposób przyjmowania

Podany doustnie syldenafil jest szybko i prawie całkowicie wchłaniany do przewodu pokarmowego. Efekt występuje po 30 do 60 minutach. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga się po 30-120 minutach, a okres półtrwania substancji czynnej po trzech do pięciu godzinach. Działanie wynosi od czterech do pięciu godzin. Jeśli syldenafil jest przyjmowany razem z posiłkiem, efekt i maksymalne stężenie w osoczu są opóźnione. Pacjenci w podeszłym wieku i zdrowi również mają niższy próg dla syldenafilu i dlatego często zwiększają poziom substancji czynnej w osoczu nawet przy normalnym dawkowaniu. Substancja czynna ulega rozkładowi w wątrobie za pośrednictwem enzymów cytochromu. Głównym rezultatem jest metabolit N-metylowany, który jest również inhibitorem, ale tylko w połowie tak skutecznym. Metabolity wydalane są głównie przez kał i w około 13% przez mocz. Zwykła dawka doustnie podawanego sildenafilu wynosi 50 mg na około godzinę przed stosunkiem płciowym. Jeśli pożądany rezultat nie zostanie osiągnięty, możliwe są również dawki od 25 do 100 mg. Jednak tylko jedna dawka może być przyjmowana dziennie. Maksymalna dawka na dzień wynosi 100 mg. Jeśli substancja czynna jest przyjmowana z żywnością, efekt może być opóźniony. Pacjentom z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby należy przepisać niższe dawki. Lek nie jest dopuszczony do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Skutki uboczne syldenafilu

Mogą one prowadzić między innymi do niewydolności serca. Im wyższa dawka, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Składnik aktywny nie powinien być stosowany bez dokładnego zbadania układu krążenia. Substancja czynna nie nadaje się również jako środek do podnoszenia poziomu rozkoszy. Nie ma to bezpośredniego wpływu na libido i uczucie przyjemności. Typowe skutki uboczne to dolegliwości żołądkowo-jelitowe (od lekkiego dyskomfortu do wymiotów i biegunki do zapalenia żołądka), różne zaburzenia widzenia i objawy podobne do grypy. Zapalenie oskrzeli lub kaszel, bóle głowy (migreny), zawroty głowy i objawy psychologiczne, takie jak niepokój lub niepokój nie są także rzadkością.

Przeciwwskazania do przyjmowania syldenafilu

Przeciwwskazania są wielorakie ze względu na spektrum skutków działania syldenafilu. Pacjenci, którym zaleca się, aby nie angażowali się w czynności seksualne ze względu na ciężką chorobę układu krążenia, dusznicą bolesna lub ciężka niewydolnością serca, nie powinni przyjmować tego leku. Nie jest on także wskazany dla osób z ciężką niewydolnością wątroby, niedociśnieniem, niedawnym udarem lub atakiem serca, dziedziczną degeneracyjną chorobą siatkówki. Ze względów bezpieczeństwa podawanie syldenafilu jest zatem przeciwwskazane. Pacjenci powinni zwracać uwagę na to, jak reagują na syldenafil przed wejściem do ruchu drogowego lub obsługą maszyn.

Instrukcja zażywania leku

Syldenafil w postaci takich leków, jak Kamagra, należy przepisać dopiero po dokładnym zbadaniu układu sercowo-naczyniowego pacjenta. Jeśli erekcja trwa dłużej niż cztery godziny, pacjenci powinni zwrócić się o natychmiastową pomoc medyczną. W zależności od wskazań, alternatywą mogą być również zabiegi chirurgiczne, jeżeli zastosowane leki nie przyniosą spodziewanych rezultatów.


Źródło artykułu: https://www.aptekakamagra.pl/

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *